Opublikowano

Żwirek drewniany, a tajemniczy pellet. Jakie są różnice?

żwirek drewniany dla kota od producenta pelletu

Każdy kto przygarniał pod swój dach kota musiał zderzyć się z najbardziej przykrą kwestią, czyli kuwetą i żwirkiem. Żeby sprawa nie była aż tak przykra najlepiej zainwestować w żwirek dobrej jakości, lecz najlepszą alternatywą na rynku jest prawdopodobnie pellet.

Producent pelletu drzewnego i żwirku drewnianego dla zwierząt

Pellet – czym jest?

Pellet to w 100% naturalna wyściółka produkowana z drewna, przeważnie iglastego, najczęściej z sosny. Żwirek czy też pellet nie zawiera żadnej niebezpiecznej substancji chemicznej, która mogła by zaszkodzić Twojemu zwierzakowi ani wywołać alergię u Ciebie. Jeśli pellet jest najwyższej jakości, jest kompletnie niezjadliwy, dlatego będzie odpowiednim wyborem również dla małych (miauczących) czworonogów. Dzięki swemu specyficznemu kształtowi pellet wręcz idealnie nadaje się do wchłaniania wilgoci. Prosto również oddzielić czystą ściółkę od brudnej, co w tym przypadku jest ogromnym plusem. Utrzymanie kuwety naszego kota w stanie porządku i odpowiedniej higieny staje się o wiele prostsze i wygodne. Dzięki swoim niesamowitym zdolnościom do wchłaniania wilgoci pellet jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, ponieważ jest o wiele bardziej wydajny od klasycznego żwirku. Pellet doskonale pochłania przykre zapachy, a także pozostawia w powietrzu delikatny aromat lasu sosnowego co sprawia, że nie musimy używać odświeżacza powietrza. Pellet jest w pełni biodegradowalny, więc jeśli zależy Ci na środowisku, może być to dodatkowym atutem.

Producent pelletu do ogrzewania i żwirku drewnianego dla kotów, gryzoni

Żwirek drewniany, a pellet 

Żwirki drewniane są dostępne zarówno w formie zbrylających się wałeczków, jak i niezbrylającego się pelletu (Ten z kolei rozpada się pod wpływem wilgoci).

Żwirek w formie pelletu jest o wiele wydajniejszy oraz o wiele lepiej wchłania wilgoć, a także zapachy. Jako że producenci żwirków dla kota narzucają sobie ogromne marże warto zainteresować się kupnem ekologicznego, dobrej jakości pelletu wprost od producenta. Firma sprzedaż-pellet to zarówno producent, jak i sprzedawca. Odpowiadamy za proces produkcji pelletu drzewnego od początku do końca, przez co możemy kontrolować jego jakość, strukturę i wszystkie inne parametry. Niedługo w ofercie pojawi się specjalny pellet stworzony z myślą o kotach, ale przede wszystkim ich właścicielach. To oni bowiem odpowiadają za higienę kuwety.

Główne zalety pelletu drzewnego dla czworonoga

  • Można je wyrzucać do toalety lub przeznaczyć na kompost
  • Są hipoalergiczne i nietoksyczne – idealne  dla wrażliwych kotów i tych najmniejszych
  • Nie ranią kocich łapek
  • Odznaczają się dużą wydajnością.
  • Pozwalają na swobodne kopanie.
  • Mają naturalny zapach – zwykle akceptowany przez koty.
  • Są lubiane przez koty wychodzące, które stronią od sztucznych podłoży.
  • Doskonałe wchłanianie wilgoci i przykrych zapachów
  • Kupno pelletu od producenta będzie dużą oszczędnością dla naszego portfela.

Szczególnie jeśli mamy więcej niż jednego kota (ale nie tylko) pellet okaże się dużą oszczędnością. Ze względu na swoją wydajność i niesamowite zdolności do neutralizacji przykrych zapachów oraz to, jak łatwo się go sprząta, będzie idealnym wyborem dla posiadaczy kotów.

Sklep z pelletem online- najwyższa jakość

Ekologiczny Pellet

Choć pellet może wydawać się mało popularny, coraz więcej osób sięga właśnie po niego. Właściciele kotów, szczególnie ci dbający o środowisko i ekologię doceniają go przede wszystkim za to, że produkuje się go wyłącznie ze składników naturalnych, a co lepsze – odnawialnych, czyli takich, których użycie nie uszczupla zasobów naszej pięknej palety. Jego utylizacja w żadnym stopniu nie szkodzi ani środowisku, ani kotom, ani ludziom. Pellet jest również tworzywem bardzo uniwersalnym, z wieloma zastosowaniami. Można go stosować jako podłoże wszelkiego rodzaju kuwet, zarówno otwartych, jak i zabudowanych.

Żwirki naturalne takie jak pellet będą idealnym wyborem szczególnie dla kociaków, które są chorowite lub mają różne alergie. Właściciele kotów o wrażliwych drogach oddechowych również docenią jego właściwości.

Pellet Olsztyn - niska cena i najwyższa jakość

Pellet to król żwirków dla kota

W porównaniu z innymi żwirkami pellet wypada doskonale jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Warto również wiedzieć, że pellet to po prostu ekologiczne paliwo, które w większości służy do ogrzewania domów jednorodzinnych i budynków firmowych, ale jak widać ma wiele różnych zastosować. To drewniany granulat wykonany w całości z trocin, głównie drzew iglastych, które pozbawione są wszelkiego rodzaju skaz i zanieczyszczeń. Wysuszone i przemielone trociny są prasowane pod bardzo wysokim ciśnieniem.

żwirek drewniany dla kota od producenta pelletu

Pellet znajomicie również nadaje się jako wyściółka dla zwierząt hodowlanych, jak i domowych np. w zagrodach końskich. Nadaje się do tego m.in dzięki swoim specyficznym właściwościom, taki jak wysoki poziom absorbcji wszelkiego rodzaju cieczy i płynów. Pelletem możemy zastąpić wszelkiego rodzaju tradycyjną ściółkę, czyli trociny, czy słomę. Jest on bezpieczny dla wszystkich zwierząt. Sprawdzi się w klatce chomika, królika czy świnki morskiej, a nawet większej jaszczurki.

Warto kupić pellet dla naszego kota wprost od producenta. Dzięki temu więcej pieniędzy zostanie w naszym portfelu na karmę dla naszego czworonożnego przyjaciela. Pamiętaj, że wybierając pellet, robisz to przede wszystkim dla siebie. Kotom nie zależy na tym, gdzie się się załatwiają, ponieważ to nie one sprzątają kuwetę. Używając ściółki z pelletu drzewnego oszczędzisz sobie dużo trudu. Dzięki temu, że doskonale wchłania wszelkiego rodzaju wilgoć, neutralizuje przykre zapachy, a także jest w pełni ekologiczny i bezpieczny dla ludzi i zwierząt jest po prostu idealną alternatywą dla klasycznego żwirku. Jeśli raz przetestujesz pellet prawdopodobnie nigdy już nie wrócisz do używania żwirków sztucznych.

https://sprzedaz-pellet.pl/ oferuje możliwość kupna naturalnego, najwyższej jakości pelletu wprost od producenta. Firma posiada wszelkie możliwe certyfikaty na to, że ich pellet jest w pełni ekologiczny, biodegradowalny i bezpieczny dla naszego pupila. Dodatkowym atutem z pewnością będzie to, że naprawdę pachnie lasem iglastym, sosną. To w połączeniu z jego niesamowitą zdolnością do neutralizacji zapachu sprawi, że sprzątanie kuwety już nigdy więcej nie będzie dla Ciebie utrapieniem.