O nas

sprzedaz-pellet.pl – Kim jesteśmy

Firma znajduje się w Olsztynie, przy ul. Sielskiej 1b. Jesteśmy polskim producentem pelletu drzewnego. Nasza firma powstała w 2013 r. Początkowo zajmowaliśmy się handlem opałem, dostarczając klientom paliwa do ogrzewania takie jak węgiel, ekogroszek, orzech, kostkę czy koks. Obecnie zajmujemy się produkcją i dostawą drzewnego pelletu opałowego.

Certyfikat pellet A1

Nasz zespół

Zatrudniamy specjalistów na każdym etapie – od techników zajmujących się produkcja pelletu po sprzedaż hurtowa i detaliczną. Nasi pracownicy maję wieloletnie doświadczenie w zarządzania procesami technologicznymi produkcji pelletu drzewnego. Ma to ogromy wpływ na jakość naszego produktu. Dzięki zaś bliskości terenów leśnych, z których pozyskujemy surowiec, możemy wysoką jakość klasy A1 połączyć z przystępną ceną pelletu za tonę. Nasze produkty można zamówić zarówno tradycyjnie, jak i przez Internet. Przy zamówieniach pelletu powyżej 975 kg koszt dostawy jest darmowy, natomiast czas realizacji zamówienia zajmuje od 1 do 3 dni z dostarczeniem do domu lub firmy klienta.

Kup najwyższej jakości pellet drzewny. Niska cena!

Tani pellet drzewny – ekologiczna alternatywa dla paliw kopalnych

Oferujemy najwyższą jakość pelletu drzewnego przeznaczonego do opału. Pellet drzewny zaliczany jest do biopaliw, bowiem wytwarzany jest ze sprasowanych trocin, powstających jako odpad w tartak, przy wycince drzew czy też produkcji mebli itp. Jako surowiec energetyczny pellet zadebiutował w 1993 r. Zapotrzebowanie na tego rodzaju biopaliwa w Europie i Ameryce Północnej wzrosło gwałtownie po 2005 roku jako efekt uboczny wzrostu cen węgla i gazu. Pomiędzy 2006 a 2012 r. produkcja pelletu na świecie wzrosła ponad dwukrotnie, osiągając wartość 14 mln ton rocznie – w Polsce produkuje się ok. 1 mln ton tego rodzaju opału. Ponadto coraz więcej państw Unii Europejskiej wprowadza całkowity lub częściowy zakaz palenia węglem, co powoduj, że pellet drzewny staje się najtańszym źródłem ciepła, tańszym niż brykiety, ekogroszek, olej opałowy, gaz ziemny czy prąd. Produkowany z odpadów (biomasy) pellet drzewny stanowi atrakcyjną alternatywę dla paliw nieodnawialnych. Zamawiając tani pellet drzewny bezpośrednio u producenta zyskasz pewność, że otrzymasz najlepszy produkt w najlepszej cenie.

Linia produkcyjna pelletu drzewnego

Uruchomiliśmy w Olsztynie automatyczną linię technologiczną do produkcji pelletu drewnianego ze zbiornikiem buforowym, młynem domielającym, suszarnią, zbiornikiem pośrednim, granulatorem oraz systemem przesiewania, chłodzenia i konfekcjonowania gotowego granulat. Nowoczesna linia produkcyjna pelletu wykonana została zgodnie z zaleceniami UE. Nasze urządzenia produkujące pellet posiadają wymagane certyfikaty jakości EN PLUS A1, DIN PLUS, FSC.

Materiałem bazowym do produkcji pelletu drzewnego, są trociny będące produktem ubocznym wielu prac, mających związek z obróbką drewna. Oznacza to bardzo niski koszt pozyskania surowca, co przekłada się na atrakcyjną cenę gotowego paliwa. Trociny zmielone w młynie przeciska się przez matrycę o wielu otworach. Tak powstają granulki pelletu. Duże tarcie podczas procesu formowania pelletu drzewnego sprawia, że przetwarzany materiał nagrzewa się do wysokiej temperatury i wymaga schłodzenia. Następnie gotowy produkt pakowany jest w worki od 15 kg po specjalne worki BigBag o pojemności 1000 kg.

Dobra cena pelletu drzewnego! Kup na sprzedaz-pellet.pl

Kaloryczność pelletu drzewnego

Kaloryczność pelletu drzewnego wynosi ok. 19 MJ/kg. Dla porównania parametr ten w przypadku ekogroszku sięga 25 MJ/kg. Wydawać by się mogło, że pellet stoi na przegranej pozycji jako surowiec do ogrzewania, jednak nie tylko jego zalety jako biopaliwa i surowca odnawialnego przemawia za stosowaniem pelletu. Kotły na ekogroszek rzadko kiedy są w pełni zautomatyzowane – a jedynie kotły z automatycznym sterowaniem zapalania, wygaszania oraz regulowanym automatycznie dopływem powietrza, gwarantują najbardziej ekonomiczne – a zarazem ekologiczne – spalanie paliwa. Tylko bowiem takie urządzenia reagują na faktyczne zapotrzebowania na ciepło. Tego typu sterowanie zazwyczaj jest na wyposażeniu nowoczesnych kotłów na biomasę i pellet drzewny. Dzięki temu kocioł dostosowuje proces spalania na bieżąco do warunków otoczenia przez co pellet drzewny, pomimo mniejszej kaloryczności, jest niezwykle ekonomiczny. Warto zadbać, by pellet miał jak najniższą wilgotność. Jego zawilgocenie nie tylko obniża wydajność spalania bowiem spada kaloryczność pelletu, ale powoduje pęcznienie granul, które mogą po prostu nie nadawać się do spalania w kotle.

Kotły zasilane pelletem drzewnym dzięki wyposażeniu w instalację do automatycznego podawania paliwa osiągają sprawność do 90%. Dzięki automatyzacji i wydajności łączą cechy urządzeń na tanie paliwo stałe z komfortem technologii ogrzewania za pomocą spalania gazu. Wysokiej jakości pellet drzewny ma bardzo niską wilgotność 4,3-10%, zawiera śladowe ilości siarki 0,03-0,08% i bardzo mało popiołu – 0,5-3%. Pellet zatem nie tylko odznacza się wysoką wartością energetyczną ale jest także paliwem czystym, bowiem dwutlenek węgla generowany podczas spalania pelletu został wcześniej w całości pobrany z atmosfery przez rośliny, dodatkowa emisja CO2 związana jest wyłącznie z procesami produkcji oraz transportem pelletu. To także kolejny powód, dlaczego warto zaopatrywać się bezpośrednio u nas jako producenta pelletu drzewnego.

Pellet na cenzurowanym

Niestety braki w wiedzy powodują, że pellet drzewny (zresztą podobnie jak drewno), znajdują się na liście paliw zakazanych hurtowo w niektórych polskich miastach, na przykład w Krakowie. Co ciekawe ten sam pellet jest częścią krajowego programu „Czyste powietrze”, bowiem jest przez specjalistów uważany za czysty zamiennik dla węgla. Największe zużycie pelletu drzewnego w Europie ma miejsce w krajach o najniższym wskaźniku zanieczyszczenia powietrza – w Wielkiej Brytanii, Danii, we Włoszech, w Niemczech i Szwecji. Co ciekawe nawet do 80 % pelletu produkowanego w Polsce trafia na eksport to tych właśnie krajów. Polska jest 5. na świecie największym producentem certyfikowanego pelletu drzewnego, ale niestety dopiero 10. jego użytkownikiem. Jak ważny może być pellet drzewny dla uzyskania samowystarczalności i oszczędności jest Litwa, gdzie w ramach programu rządowego „From gas to biomass” w 2019 r. własne paliwa OZE zaspokajały już 85 proc. zapotrzebowania ciepłownictwa a jednocześnie umożliwiły spadek kosztów ogrzewania na rachunkach klientów o 30 proc. Tu jednak „podstawowym problemem jest brak wiedzy. Dotyczy on decydentów, którzy tworząc uchwały zapominają,że polski pellet jest doskonałą bronią w walce ze smogiem. Przecież pellet drzewny to przecież odnawialne źródło energii” – mówi Adam Sarnaszek, członek Polskiej Rady Pelletu i prezes firmy certyfikującej pellet Biocontrol*                                           (*źródło: https://magazynbiomasa.pl/zakaz-stosowania-pelletu-to-wynik-niecheci-czy-nieznajomosci/).

Póki braki w wiedzy nie zostaną uzupełnione zakaz korzystania z pelletu obowiązuje w Krakowie, w trakcie alarmu smogowego w Warszawie i Poznaniu. Wkrótce także podobne zakazy mogą obowiązywać w Tarnowie i Rybniku.

Na szczęście miasta, których niedoinformowani urzędnicy wprowadzają zakazy nie rozróżniając paliw stałych kopalnych, od tych, które są klasyfikowane jako odnawialne źródła energii (OZE), jest póki co niewiele, można mieć więc nadzieję, że zanim na podobne pomysły wpadną kolejni uda się do wszystkich dotrzeć przekazując poprawną wiedzę.

Nie tylko kotły na pellet drzewny

Na koniec warto zauważyć, że tak jak w Krakowie zakazano nie tylko opalania w kotłach paliwami stałymi, tak również zakazano wykorzystywania kominków (co jest podobnie głupim pomysłem, jak zakaz używania pelletu drzewnego, bowiem właściwie użytkowany kominek spalający właściwie sezonowane drewno także nie przyczynia się do generowania smogu, a zatem – jeżeli uwzględnimy, że „ogrzewać jakoś trzeba” – przyczynia się do obniżenia emisji zanieczyszczeń). A oprócz ekologicznych kotłów grzewczych na pellet drzewny na rynku pojawiły się również kominki na pellet (dostępne są także kominki hybrydowe na pellet drzewny i drewno). Te nowoczesne kominki są najczęściej zgodne z normą ECODESIGN (EKOPROJEKT), co oznacza, że spełniają normy emisji zanieczyszczeń. Zatem niezależnie od tego, czy zamierzasz ogrzewać dom kotłem, czy generować domowe ciepło kominkiem wybór jest prosty – pellet drzewny. A najlepszy kupisz właśnie u nas.