Opublikowano

Żwirek drewniany

żwirek drewniany od Producenta pelletu

Żwirek drewniany od Producenta pelletu

Żwirek drewniany jest naturalnym produktem używanym do kuwety dla zwierząt. Jego główną przewagą nad sztucznym żwirkiem jest wydajność oraz skuteczniejsze pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Ponadto żwirki drewniane są delikatne, lekkie oraz nie uczulają naszego kochanego pupila. Dzięki ich zastosowaniu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszych zwierząt oraz z łatwością zachowamy higienę ich kuwety. Czystość, jaką daje nam żwirek, jest nieporównywalna do efektów po innych rodzajach tego produktu.

sprzedaz-pellet.pl - producent pelletu

żwirek drewniany od Producenta pelletuŻwirki drewniane

Żwirki drewniane wzbudzają coraz większą popularność wśród właścicieli zwierząt domowych. Dotychczas w wielu domach wykorzystywany był do kuwet zwykły piasek. Dziś, to właśnie żwirek zbrylający naturalny wiedzie prym wśród właścicieli czworonogów. Niezwykle ułatwiającą cechą żwirku jest to, że granulki mogą być usuwane do toalety bądź wykorzystywane do nawożenia organicznego. Ten produkt jest niezwykle ekologiczny i wytworzony bez dodatku związków chemicznych. Dzięki temu nie pyli i nie skutkuje złym samopoczuciem psów czy kotów.

Drewniany żwirek – jak to się zaczęło…

Granulki wykonane z drewna były jednym z pierwszych żwirków używanych w naszych mieszkaniach. W późniejszym czasie wyparły go produkty wykonane z silikonu oraz bentonitu. Jednak przez cały ten czas żwirek drewniany był wykorzystywany do kuwet gryzoni domowych, w tym chomików oraz królików. Dziś, przeżywa on swój renesans i jest coraz chętniej kupowany przez właścicieli kotów.

Pellet Olsztyn - niska cena i najwyższa jakośćŻwirek drewniany dla kota – dlaczego warto

Ten wykonany z drewna produkt jest pochodzenia naturalnego. Żwir tego rodzaju znajduje zastosowanie jako podłoże kuwety wielu zwierząt. Można do nich zaliczyć między innymi kota, szczura, królika, szynszyla, mysz, psa czy nawet ptaki. Jedną z jego największych zalet jest doskonałe pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Ponadto charakteryzuje się on wysoką chłonnością i bardzo dużą wydajnością. Żwirek drewniany dla kota to jedne z najlepszych rozwiązań. W porównaniu do żwiru w postaci przezroczystych kryształków nie przyczepia się on do sierści i łapek kota. Dzięki czemu jego wypróżnianie może być dużo bardziej komfortowe. Istotne znaczenie ma również fakt, iż włókna drzewne, mogą zostać zutylizowane w toalecie, wyrzucone do kosza, a nawet wykorzystywane jako kompost.

Żwirek drewniany sprzedawany jest na opakowania w formie zbrylającego się granulatu. Na rynku pojawił się również żwirek niezbrylający. Jego cechą jest wysoka wchłanialność moczu i nieprzyjemnych zapachów.

Z czego robi się drewniany żwirek

Żwirek drewniany wytwarzany jest z ekologicznego materiału pochodzenia drzewnego. Jednym z najczęściej wykorzystywanych drzew do produkcji tego produktu są drzewa iglaste, w tym świerk oraz sosna. Istotną zaletą większości żwirków jest fakt, iż nie posiada on w swoim składzie nic poza naturalnym surowcem. Niekiedy producenci dodają minimalne ilością zapachów leśnych, cytrusowych i lawendowych, po to, by jeszcze bardziej chronić nasze mieszkania przed brzydkimi zapachami. Żwirek drewniany dla kota jest idealnym rozwiązaniem, w szczególności biorąc pod uwagę rasy kotów długowłosych, w tym koty rasy perskich, himalajskich czy brytyjskich. Standardowe żwirki potrafią przyczepić się do ich bujnej sierści, w szczególności na łapkach. Podczas użytkowania żwirku drewnianego nie występuje taki problem. Dodatkowo pellet drewniany, który jest stworzony z trociny sosnowej, charakteryzuje się dużo większą wydajnością w porównaniu do standardowych żwirków i spokojnie wystarcza na kilka tygodni użytkowania. Pellet drzewny to przede wszystkim produkt bez zanieczyszczeń o niezwykłej lekkości.

Worek z pelletem drzewnymŻwirek zbrylający i niezbrylający

Wśród żwirków drewnianych, sklepy oferują dwa rodzaje żwirków: zbrylający oraz niezbrylający. Pierwszy z nich jest częstszym wyborem wśród właścicieli czworonogów, ponieważ jest on łatwiejszy w sprzątaniu. Żwirek niezbrylający po użyciu przez zwierzę wchłania całą wilgoć oraz opada na dno kuwety. Niektóre z tych żwirków potrafią bardzo ciężko odchodzić od dna kuwety, co znacznie wpływa na ich komfort użytkowania nie tylko przez zwierzęta, ale również ich właścicieli. Żwirek zbrylający jest dużo bardziej higieniczny i prostszy w użytkowaniu. Wiąże on zwierzęce odchody w kulki, które później można wyrzucić do kosza bądź toalety.

Żwirek niezbrylający pelletowy przybiera postać walcowatych granulek. Pod wpływem moczu granulki rozpadają się na drobny pył i opadają na dno kuwety.

Czyste dno kuwety

żwirek drewniany - dla kota, gryzoniiŻwirek drewniany dla kota jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla zwierzaka, ale również dla jego właściciela. Sprzątanie tego produktu jest niezwykle szybkie i wygodne. Możemy go wyrzucić do kosza oraz toalety. Innym zastosowaniem jest wykorzystanie go w postaci kompostu. Należy pamiętać, iż niezależnie od rodzaju żwirku trzeba go systematycznie wymieniać co kilka tygodni. Przy każdej wymianie powinno się dokładnie oczyścić kuwetę, tak by nasz zwierzak był zdrowy i nie nabawił się bakterii, dla których mokry żwirek jest idealnym miejscem do rozwoju.

W przypadku wyrzucania żwirku do sedesu nie należy obawiać się zapychania rur kanalizacyjnych. Ten ekologiczny produkt szybko się rozkłada i pozwala na takie sytuacje.

Naturalna forma żwirku ma najczęściej żywiczną woń. Na rynku dostępne są produkty, które udoskonalone są różnymi zapachami. Wersje aromatyzowane najczęściej występują w wariantach o zapachu cytrusowym, leśnym oraz lawendowym. Drewniany żwirek przeznaczony stricte dla kota może mieć również zapach trawy bądź kocimiętki. Działa on wtedy nie tylko funkcjonalnie, ale również wprowadza zwierzaka w stan uspokojenia.

Żwirek drewniany nie tylko dla kota

Drewniane podłoże, chociaż najczęściej wykorzystywane przez właścicieli kotów, nadaje się również do kuwet innych małych przyjaciół. Naturalne drzewne włókna są również popularne wśród osób posiadających różnego rodzaju gryzonie. Podściółki z drewna iglastego są znakomitym rozwiązaniem dla świnek morskich, szynszyli, chomików, szczurów, myszy, a nawet dla dużych ptaków oraz żółwi. Żwirek przeznaczony dla gryzoni zazwyczaj sprzedawany jest w mniejszych opakowaniach oraz sam posiada dużo mniejszą średnicę. Ma on również różne warianty zapachowe. Warto wspomnieć, iż naturalne żwirki drewniane są doskonałe dla zwierząt, które lubią podjadać podłoże kuwety. Ekologiczność i naturalność podkładu drzewnego daje tyle bezpieczeństwa, że spożycie go w niewielkiej ilości nie zaszkodzi zdrowiu naszego pupila.

Zalety żwirku drewnianego

  1. Żywiczny zapach

Naturalny, żywiczny zapach żwirku nie powoduje żadnych reakcji uczuleniowych ani nie drażni zwierzęcych nosków. Ponadto jego dobra wchłanialność i wysoka zdolność pochłaniania zapachów wpływa na komfort właściciela. Występowanie aromatyzowanych wersji pozwala na utrzymanie kuwety w czystości przez długi czas.

  1. Naturalny skład żwirku

Bezapelacyjnie jedną z największych zalet żwirku drewnianego jest to, iż jest on wykonany w 100% z naturalnego surowca. Pozwala to na utrzymanie bezpieczeństwa naszego zwierzaka, na bardzo wysokim poziomie.

  1. Ekologia i utylizacja

Decydując się na zakup wielorazowej reklamówki oraz produktów wykonanych z biodegradowalnych materiałów przyczyniamy się do ochrony naszej planety. Dlatego też, dlaczego nie skorzystać z okazji, aby również przy zakupie żwirku dla naszego czworonoga, zadbać o środowisko. Żwirek drewniany jest w 100% biodegradowalny. Można go bez wahania zutylizować w toalecie, wyrzucić do kosza przeznaczonego na odpady bio czy przeznaczyć na kompost.

  1. Bezpieczeństwo

Wybór drewnianego żwirku równa się bezpieczeństwo naszych zwierzęcych podopiecznych. Nie zawiera on chemicznych substancji, dzięki czemu nawet w przypadku, gdy zwierzę połknie go, nie stanie mu się krzywda. Istotny jest również fakt, iż produkt ten nie wywołuje reakcji alergicznych. W porównaniu do żwirków silikonowych, które mogą posiadać ostre krawędzie, żwirek drewniany przybiera walcowaty kształt. Wskutek tego łapki naszych kotów są niezagrożone. Żwirek drewniany jest niezwykle komfortowy. Tworzy na dnie kuwety miękkie podłoże, które daje niebywały komfort każdemu zwierzęciu. Jeśli zastanawiamy się jaki żwirek dla kota wybrać to właśnie ten jest najlepszym rozwiązaniem. Nie przykleja się do jego łapek ani długiej sierści co pozwala na zachowanie czystości w mieszkaniu oraz komfortowe korzystanie z kuwety.

  1. Lekkość

Żwirek drewniany w porównaniu do innych rodzajów tego produktu jest niezwykle lekki. Dzięki temu bez problemu możemy transportować kota w siedzisku wypełnionym żwirkiem. Jest to szczególnie istotna zaleta, w przypadku gdy często wyjeżdżamy, a wraz ze sobą zabieramy nasze koty.

Gdzie kupić żwirek drewniany?

Cena żwirku drewnianego jest podobna do cen innych żwirków dostępnych na rynku. Bardzo ważne jest, by nabywać żwirek w sprawdzonych miejscach. Jednym z takich miejsc, może być internetowy sklep zoologiczny. Zakupy on-line zdecydowanie przeważają nad zakupami stacjonarnymi. Pozwalają ona na spokojne przejrzenie całej oferty oraz wybór tego, co najbardziej nas interesuje. Ponadto dostawa pod same drzwi pozwala zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy w korkach, a następnie w kolejkach w sklepie. Jeśli chcemy postawić na dobry wybór żwirku, warto zainteresować się miejscami, które zajmują się produkcją pelletu. Dzięki temu mamy pewność, iż żwirek, który zakupimy, jest nie tylko wykonany z najlepszych surowców, ale również korzystamy z wieloletniego doświadczenia pracowników w obróbce drzewnej.

Pellet Olsztyn - dowóz gratis

Jeśli nadal zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego podłoża do kuwety naszego pupila, warto przeanalizować wszystkie zalety żwirku drewnianego. Jedną z najważniejszych jego cech, jest bezpieczeństwo zwierzaka, który często jest dla nasz najlepszym przyjacielem bądź kolejnym członkiem rodziny. Tak jak dbamy o swoich najbliższych, tak i jemu powinniśmy stworzyć, jak najlepsze warunki do mieszkania, rozwijania się, zabawy, a przede wszystkim komfortowego  i bezpiecznego załatwiania najważniejszych potrzeb fizjologicznych.