Opublikowano

Pellet Olsztyn – dowóz na terenie Olsztyna i okolic gratis

Pellet Olsztyn - niska cena i najwyższa jakość

Olsztyn i okolice – najwyższej jakości pellet z darmowym dowozem.

Pellet oferowany przez naszą firmę posiada certyfikat jakości, który jest gwarancją najwyższej jakości materiału opałowego. Jesteśmy wiodącym producentem pelletu w województwie warmińsko-mazurskim. Dodatkowo dla mieszkańców Olsztyna i najbliższych okolic zapewniamy całkowicie darmowy dowóz.

Sprzedaz-pellet.pl to strona, na której znajdziesz wysokokaloryczny pellet do 18,5 MJ/kg, z którego powstaje maksymalnie zmniejszona ilość popiołu, mniej niż 0,7%. Pellet drzewny pochodzący z naszej produkcji powstaje z wyłącznie naturalnych surowców.

Pellet Olsztyn - kup teraz - dowóz gratis

Czym jest pellet i czy warto na niego postawić?

Pellet drzewny cieszy się rosnącą popularnością, jeśli mamy na myśli ogrzewanie budynków nie tylko mieszkalnych. Bliska idea ekologii i dbanie o nasze środowisko, to również wypełnianie proekologicznej polityki praktycznie wszystkich państw Unii Europejskiej. Dodatkowym atutem tego rodzaju opału jest z pewnością fakt, że pellet obecnie jest jednym z najtańszych opcji opałowych.

Pellet – krótka charakterystyka.

Pellet to stałe paliwo, które można zakwalifikować jako biomasa. Dlatego też jest szczególnie atrakcyjny dla osób, którym bliska jest idea ekologicznego dbania o naszą planetę. Pellet drzewny stanowi doskonałą alternatywę dla nieodnawialnych źródeł paliw stałych, takich jak chociażby węgiel czy też gaz.

Pellet występuje w postaci granulatu. ten dostępny u nas jest niezwykle drobny, granulat jest rzędu około 6 milimetrów. Biomasa charakteryzuje się tym, że wytwarzana jest z różnorodnych odpadów drzewnych pochodzących ze specjalnie hodowanych roślin lub też produktów ubocznych przetwórstwa rolniczego.

Kolor a jakość pelletu, kup w internecie!

Olsztyn – produkcja pelletu.

Materiałem bazowym wykorzystywanym w procesie produkcji pelletu drzewnego są głównie trociny. Zazwyczaj pozyskiwane są przede wszystkim z tartaku, gdzie tworzą się w dużej ilości w czasie różnorodnej obróbki drewna. Trociny stanowią produkt uboczny w wielu pracach, które dotyczą bezpośredniej obróbki drewna. Dlatego też koszt ich pozyskania jest stosunkowo niski, dlatego też ostateczna cena pelletu również jest niezwykle atrakcyjna.

Pozyskana masa drzewna w postaci trocin, następnie przeciskana jest przez specjalistyczną matrycę, która wyposażona jest w bardzo wiele otworów. Właśnie od średnicy tych otworów zależy późniejsza wielkość granulatu. W wyniku działania matrycy formowane są z trocin granulki, których średnica zazwyczaj wynosi pomiędzy 6 a 8 milimetrów. W trakcie trwania procesu formowania granulatu dochodzi do bardzo dużego tarcie, w wyniku którego wytwarzana jest wysoka temperatura, która często przekracza 70 stopni Celsjusza. Z tego względu kolejnym krokiem jest umieszczenie wytworzonego materiału w specjalnym miejscu jakim jest chłodnica. Tam temperatura granulatu jest normowana.

Kolejnym etapem produkcji jest pakowanie pelletu w specjalnie do tego przeznaczone worki, a następnie wypełnione worki przewożone są do punktu dystrybucji lub też bezpośrednio pod adres kupującego. Co ważniejsze pojemność worków może być różna, co pozwala dostosować objętość do konkretnego zamówienia. Dla zamówień detalicznych zazwyczaj pellet pakowany jest w worki 15 lub 20 kilogramowe, z kolei dla większych zamówień dostępne są worki mieszczące nawet do 1000 kilogramów gotowego produktu.

Producent pelletu w Olsztynie - kup teraz dowóz gratis

Pellet najwyższej jakości – jaka cena pelletu w okolicach Olsztyna.

Drewno opałowe na terenie OlsztynaZakup pelletu jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jeśli chodzi o ogrzewanie domków jednorodzinnych, gospodarstw, a nawet budynków użytkowania publicznego. Tego rodzaju paliwo grzewcze w dłuższej perspektywie czasu pozwala zaoszczędzić sporą ilość gotówki i co ważniejsze nie wykazuje negatywnego wpływu na otaczające nas środowisko. W połączeniu z niską ceną i to, że pellet drzewny jest w pełni odnawialnym i całkowicie ekologicznym rozwiązaniem, jest to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę.

Jest jednak kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę w czasie zakupu pelletu. Niestety wciąż niektórzy producenci, tną koszty produkcji co skutkuje otrzymaniem niskiej kaloryczności i jakości pelletu drzewnego. Co więc jest istotne w trakcie zakupu?

– granulat pelletu powinien mieć gładką powierzchnię;

– po procesie spalania dobrej jakości pellet pozostawia minimalną ilość popiołu;

granulki pelletu są praktycznie jednakowej długości, nie są połamane;

– wysokiej jakości pellet drzewny tonie zanurzony w wodzie;

To co powinno zwrócić uwagę i zapalić w głowie czerwone światełko jest wyjątkowo niska cena pelletu. Chociaż pellet jest stosunkowo tani, jednak koszty jako takie produkcji istnieją a firma też musi na tym zarobić. Niestety największym problemem jest to, że w trakcie zakupu można sprawdzić jedynie niektóre właściwości pelletu.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zapach. W procesie spalania pellet powinien wytwarzać identyczny zapach, jak materiał, z którego został wytworzony, czyli drewno. Jeśli zaś zapach wydaje się być inny, nie warto inwestować swoich pieniędzy. Kolor pelletu również powinien być zbliżony do drewna i powinien być jednolity na całej długości granulatu. Jednak może zdarzyć się tak, że granulat będzie miał nieco ciemniejszy odcień, jest to bowiem związane najprawdopodobniej z procesem opalania, które ma miejsce w czasie produkcji.

Jeśli w granulacie prześwitują drobiny w innym kolorze niż naturalne drewno, to najbardziej prawdopodobne wydaje się być pozostałości po lakierach, farbach, lub innych podobnych materiałów. Niestety, ale oznacza to, że dany produkt nie spełnia wszystkich norm dotyczących jakości i jest raczej z niższej półki. W takim wypadku warto jednak rozejrzeć się za czymś innym.

Kolejnym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest ciężar właściwy granulatu. Ciężar właściwy zależny jest przede wszystkim od siły matrycy, która była wykorzystywana do pracowania materiału wyjściowego. Wysokiej jakości biomasa posiada swój ciężar właściwy w granicach od 0,6 kg/l do 0,7 kg/l. Właściwy ciężar związany jest z gęstością granulatu, co gwarantuje dobre spalanie i otrzymanie optymalnej ilości ciepła.

Brak dodatku sztucznych substancji, to kolejna cecha wysokiej jakości pelletu drzewnego. Dobrej jakości biopaliwo po wrzuceniu do pojemnika wypełnionego wodą powinno zacząć tonąć. Jeśli zaś w granulacie znajduje się domieszka sztucznych dodatków, które mają na celu jedynie zwiększenie objętości, to granulki po wrzuceniu do wody zaczną się rozpadać na mniejsze kawałki.

Sklep z pelletem online- najwyższa jakość

Olsztyn i okolice, czyli gdzie kupić dobry pellet?

Sprzedaz-pelet.pl to polski producent wysokiej jakości pelletu drzewnego. Darmowa dostawa na terenie Olsztyna i okolic. Zawsze dostawa pod wskazany adres, ponieważ dla nas liczy się każdy klient. Niezależnie od ilości zamówionego pelletu, każda przesyłka zostaje odpowiednio zabezpieczona. Usługa dostawy pelletu drzewnego na najwyższym poziomie. Gwarancja zadowolenia i dużej ilości ciepła tylko z naszą firmą.

Najwyższej jakości pellet tylko w województwie warmińsko-mazurskim. Pellet pochodzenia drzewnego stanowi doskonałą alternatywę dla wciąż często używanego węgla i ekogroszku. Pellet drzewny to jedna z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań zarówno pod względem wydajności, jak również ekonomiczności. Co więcej ekologiczny aspekt użytkowania pelletu to wciąż najważniejszy aspekt wśród klientów decydujących się na jego zakup.

Ostateczna cena pelletu jest uzależniona między innymi od gatunku drzewa, z którego pozyskano trociny. Paliwo dobrej jakości musi spełniać wyśrubowane standardy i normy prawne, które regulowane są przez Unię Europejską. Dlatego też najbezpieczniejszą opcją jest zakup pelletu wyłącznie u sprawdzonych producentów. Dzięki temu zyskujesz pewność i gwarancję, że produkt spełnia najwyższej standardy jakości i będziesz mógł się cieszyć wydajnym ogrzewaniem swojego domu.

Kominek na pellet – rozwiązanie idealne?

Kominek od zawsze kojarzy się z ciepłem i przyjazną atmosferą. Któż nie marzył by zasiąść przy kominku z lamką wina i doskonałą książką? Nowoczesne i innowacyjne technologie, wkradły się na salony i dziś oprócz idealnego dopełniania aranżacji pomieszczenia możesz cieszyć się niezwykle skuteczną metodą ogrzewania.

Kominki na pellet drzewny okazują się być niezwykle ekonomiczne, jeśli chodzi o generowanie ciepła i tym samym ogrzewania budynków mieszkalnych. Dodatkowym atutem jest fakt, że kominki dostosowane do pelletu wizualnie nie różnią się praktycznie niczym od tych standardowych, w których wykorzystuje się drewno. Dlatego też, kominek na pellet gwarantuje takie same doznania estetyczne i relaksacyjne co ten powszechnie używany.

Przyjemnie spędzony zimowy wieczór przy kominku na pellet, do gwarancja wyśmienitego humoru, a przy tym są niezwykle ekologiczne. I już nie musisz zaprzątać sobie głowy, że Twój relaks negatywnie wpływa na środowisko. Wybór kominka na pellet to jedno, ale wybór opału to druga niemal tak samo ważna część. Wysokiej jakości pellet drzewny wyróżnia się ogromną czystością. Nie tylko jeśli chodzi o bezpośredni wpływ na środowisko naturalne, ale również nie wymaga ciągłego sprzątania przy każdorazowym dołożeniu opału do kominka. Najnowocześniejszym standardem obsługi kominka na pellet jest w pełni zautomatyzowany proces, który ustawiony na odpowiedni program, zajmie się cyklicznym napełnianiem pojemnika. Kominek wyposażony w innowacyjne technologicznie rozwiązania sam dozuje optymalną ilość granulatu, co gwarantuje, że w pomieszczeniu będzie panowała stała temperatura.

Pellet drzewny okazuje się być niezwykle wdzięcznym rodzajem opału. Dzięki niemu przy minimalnym wysiłku możesz zadbać o ciepło we własnym domu. Tylko wysokiej jakości granulat zapewni stałą temperaturę, bez negatywnego wpływu na otaczające środowisko naturalne. Rodzima produkcja pelletu sprzedaz-pellet.pl to gwarancja jakości, dzięki której możesz już dziś cieszyć się funkcjonalnym opałem dla swojego domu. Każdy etap produkcji jest jawny i spełnia wszelkie normy jakości i bezpieczeństwa na poziomie norm europejskich.

Pellet Olsztyn - dowóz gratis