Opublikowano

Kominek na pellet – nowoczesny sposób ogrzewania domu

Kup dobry pellet w internecie. Piece i kominki na pellet!

Kominek na pellet – nowoczesny sposób ogrzewania domu.

Kominki są niekwestionowaną ozdobą każdego domu. Nie tylko idealnie sprawdzają się jako źródło ogrzewania domu, ale spełniają również funkcję niezwykle dekoracyjną. Dzięki nim można stworzyć ciepły a zarazem niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Kominek na pellet obecnie staje się co raz chętniej wybieranym rozwiązaniem, jednak zanim zdecydujesz się na zakup, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na ich temat, jaką funkcję spełniają, jak funkcjonują, a przede wszystkim jaki jest ich koszt.

Co wyróżnia kominki na pellet i dlaczego warto je kupić?

Najlepszy kominek na pellet

Kominek na pellet – podstawowe informacje na temat kominków.

Kominek na pellet to niezwykle praktyczne a także ekonomiczne rozwiązanie i sposób ogrzewania domu, które sterowane jest w pełni automatycznie. I właśnie automatyka powoduje, że kominki uważane są za bardzo wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo cieszą się bardzo dużą wydajnością i niekwestionowaną estetyką. Jedynym minusem może okazać się miejsce na przechowywanie pelletu,  co czasem stwarza nie lada wyzwanie. Odpowiednia ilość miejsca na pellet jest tu niezwykle istotna, ponieważ same kominki nie są zbyt obszernych rozmiarów, co powoduje, że nie ma możliwości nasypania do nich większej ilości paliwa.

Ciekawym rozwiązaniem jest kominek na pellet z podajnikiem, który znacznie ułatwia i usprawnia korzystanie z urządzenie, jednocześnie nieco rozwiązując problem związany z mniejszą ilością dostępnego miejsca. Kominek z dodatkowo zamontowanym płaszczem wodnym lub też z wkładami kominkowymi, wyróżniają się wysoką estetyką i designem, ale przede wszystkim urządzenie jest znacznie bardziej wygodne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Warto wspomnieć, że instalacja jak również eksploatacja są znacznie niższe. Kominek z płaszczem wodnym idealnie współgra z zainstalowaną instalacją ogrzewania centralnego. Płaszcz wodny to nic innego jak wymiennik, który ma za zadanie podgrzewać wodę, która znajduje się w obiegu instalacji centralnego ogrzewania. Dodatkowym atutem jest możliwość całkowitej kontroli nad układem co.

Najlpesze kominki na pellet, opis, cena pelletu drzewnego

Codzienne użytkowanie kominka na pellet.

Kominki na pellet posiadające wkłady kominkowe lub płaszcz wodny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na komfortowym i wygodnym sposobie ogrzewania domu. W pełni zautomatyzowane działanie umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą skonfigurowanego pilota, dzięki któremu zyskasz kontrolę nad procesem spalania pelletu – począwszy od fazy rozpalania poprzez regulację poziomu mocy grzewczej aż po fazę wygaszania.

Codzienne obowiązki związane z użytkowaniem kominka na pellet wiążą się jedynie z napełnieniem pojemnika paliwem. W zależności od modelu kominka, niektóre urządzenia są wstanie pracować aż do 40 godzin na jednym załadunku zbiornika. Przy posiadaniu kominka na pellet istotne jest pamiętanie o regularnym usuwaniu zebranego popiołu, który po wypaleniu pelletu umieszczany jest w specjalnie zaprojektowanym i przeznaczonym do tego pojemniku. Ilość wytworzonego popiołu w trakcie spalania w głównej mierze zależy od tego, jaki gatunek pelletu został użyty. Gorszy jakościowo pellet, będzie wytwarzał zdecydowanie większe ilości popiołu niż ten wysokiej jakości. Dlatego też należy indywidualnie kontrolować poziom popiołu.

Kolejnym ważnym punktem jest zapamiętanie, że nie można otwierać drzwiczek kasety oraz pojemnika, ponieważ to zakłóca efektywność spalania pelletu. Warto również skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego w postaci:

– termostatu – który w momencie nieprawidłowej pracy podajnika ślimakowego, da sygnał o wyłączeniu otworu służącego do ładowania paliwa, dzięki temu, zbiornik nie ulegnie przegrzaniu;

– wakuostatu – który bardzo dokładnie mierzy ciśnienie panujące w przewodzie spalinowym, w czasie pojawienia się jakichkolwiek problemów z ciągiem lub też w przypadku zatkania się przewodu, da sygnał o zatrzymaniu pracy podajnika.

Kominek na pellet drzewny idealny do ogrzewania domu

10 powodów, dla których warto zakupić kominek na pellet.

1. Ogromna wygoda. W większości przypadków kominek spełnia jedynie funkcję dekoracyjną, a co wieczór miał cieszyć dźwięk trzaskającego ognia. Jednak rozpalanie, pilnowanie ognia, dokładanie w odpowiednim czasie drewna, tylko komplikuje sprawę. Gdyby tak było urządzenie, które łączy w sobie tradycyjny kominek i automatycznie obsługiwany piec w kotłowni. Kominek na pellet jest wygodnym rozwiązaniem, które daje możliwość kompromisu.

2. Łatwiejsze utrzymanie czystości. W przeciwieństwie do wciąż tak popularnego w naszym kraju węgla, pellet nie brudzi, nie pozostawia nieestetycznego ciemnego pyłu na ścianach w pomieszczeniach gdzie jest używany. Pellet nie posiada luźnych trocin i co ważne nie brudzi tak jak tradycyjne drewno. Proces spalania pelletu jest niezwykle wydajny – jedna tona pelletu wytwarza około 4-5 kilogramy popiołu. Dzięki temu można znacznie obniżyć częstotliwość czyszczenia kominka praktycznie do wymaganego minimum, tj. raz w tygodniu, zamiast czyszczenia go za każdym rozpaleniem.

3. Dużo niższa waga. Tradycyjny kominek zazwyczaj bardzo dużo waży pomiędzy 500 a 1000 kilogramów. Dlatego nie każdy może sobie na niego pozwolić. W nowo wybudowanych domach nie jest problemem uwzględnienie dodatkowego ciężaru, jednak mieszkanie to już co innego. Należy najpierw sprawdzić czy udźwignie taki ciężar. A kominek na pellet? Waży około 100 kilogramów, dzięki czemu możesz korzystać z niego praktycznie wszędzie.

4. Sprawność i wydajność. Kominki na pellet są bardzo sprawne (zależnie od modelu w około 90%), co sprawia, że są najbardziej wydajnymi urządzeniami tego typu na rynku. Oznacza to, że z konkretnej ilości wysoko jakościowego pelletu kominek uzyska więcej ciepła niż w jakimkolwiek innym urządzeniu. Większa oszczędność opału to również większe oszczędności finansowe.

5. Bądź ekologiczny. Nowoczesne rozwiązania takie jak kominki na pellet to ekologiczne rozwiązania na ogrzewanie domu. W trosce o naszą planetę, warto już dziś przerzucić się na używanie biopaliw, które emitują znacznie mniej szkodliwego dwutlenku węgla. Pellet to wynik prasowania surowca pod wpływem bardzo wysokiego ciśnienia, bez konieczności używania substancji klejących. Surowcem, z którego wytwarzany jest pellet są głównie odpady drzewne (trociny, zrębki oraz wiór).

6. Zmniejszenie kosztów. Pellet jest tanim paliwem, z kolei instalacja kominka również nie wiąże się z drastycznie wysokimi kosztami. Nie wymaga zabudowy w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, co tym samym zmniejsza koszty.

7. Pełne bezpieczeństwo. Kominki na pellet wyposażone są w automatyczny system zatrzymywania pracy i rozruchu w przypadku gdy zabraknie prądu. Pełna automatyka działania i nowoczesne zabezpieczenia nie pozwolą na jakikolwiek wypadek.

8. Wyjątkowy desing. Kominki na pellet występują w różnorodnych wariantach, dzięki czemu każdy będzie wstanie wybrać ten, który nie tylko będzie pasował pod względem pracy ale również pod względem wizualnym. Szeroki wybór obudowy, koloru i kształtu – warto skorzystać z katalogu, by poznać wszystkie dostępne możliwości.

9. Ogromna funkcjonalność. Kominek na pellet oferuje różnorodne wariacje co pozwala wybrać model najbardziej odpowiedni do wymarzonego domu. Dostępne są kominki nawiertowe, które przy wykorzystaniu nawiewu ciepłego powietrza są wstanie zwiększyć temperaturę panującą w pomieszczeniu. Z kolei kominki z funkcją dystrybucji gorącego powietrza, rozprowadzą ciepło w każdym pomieszczeniu.

10. Dodatkowe finansowanie. Kominki na pellet to jedno z ekologicznych rozwiązań dotyczących innowacyjnego sposobu ogrzewania domu. Warto sprawdzić, czy jest możliwość skorzystania z dotacji unijnych lub też projektów dodatkowego finansowania modernizacji sposobów ogrzewania. Po informacje trzeba sięgać w najbliższym Urzędzie Miasta i Gminy.

Jak obecnie kształtują się ceny kominków na pellet?

Ceny kominków na pellet zależą w głównej mierze od wydajności pieca, która musi być dokładnie dopasowana do powierzchni, która ma być ogrzewana. Najtańsze modele kominków na pellet zaczynają się od około 2500 złotych. Bardzo popularnym modelem jest ten z nadmuchem o mocy 4 kW. Wykorzystuje się go najczęściej w domkach letniskowych, wszelkiego rodzaju altankach czy biurach. Najdroższy model to koszt rzędu nawet 19 000 polskich złotych. Jednak wygoda kosztuje, w pakiecie zyskujesz automatyczne czyszczenie paleniska a także podwójną szybę zamontowaną w drzwiczkach kominka.

Wybierając kominek, trzeba mieć na uwadze, jakie funkcje ma on spełniać: bardziej dekoracyjne czy jednak bardziej grzewcze. A może jedno i drugie?

Atrakcyjna oferta – pellet drzewny, pellet do kominka.

Decydując się na zakup kominka na pellet, należy również zaopatrzyć się w biopaliwo, czyli właśnie pellet. Pellet do kominka musi być jak najwyższej jakości, ponieważ tylko taki będzie spełniał swoje zadanie. Pellet drzewny to ekologiczna alternatywa dla wszystkich paliw, które obecnie są tak popularnie stosowane. Do jego produkcji wykorzystujemy trociny z tartaku lub też innych prac związanych w obróbką drewna. Zajmujemy się wytwarzaniem i sprzedażą pelletu, który z jednej strony jest jednym z najtańszych opcji w kwestii opału, z drugiej zaś strony wyróżnia się bardzo dużą wydajnością i wytwarza duże ilości ciepła.

U nas kupisz wyłącznie wysokiej jakości pellet, który idealnie sprawdzi się do wszelkich rodzajów kominków, wykorzystujących to biopaliwo. Mamy nadzieję, że i Ty znajdziesz się po jasnej stronie mocy i będziesz korzystał z nieco bardziej ekologicznych rozwiązań niż węgiel. W czasie produkcji pelletu dbamy o każdy najmniejszy szczegół, tak aby końcowy produkt spełniał wszystkie restrykcyjne normy, dotyczące paliw ekologicznych. Wykorzystując dobrej jakości pellet drzewny możesz każdego dnia cieszyć się nie tylko przytulnym ale przede wszystkim ciepłym pomieszczeniem bez najmniejszego negatywnego wpływu na otaczające nas środowisko naturalne.

Wygoda, oszczędność pieniędzy i aspekt ekologiczny. Wszystko czego człowiek potrzebuje w jednym urządzeniu – kominku na pellet.