Opublikowano

Korzyści wynikające z zamiany ekogroszku na pellet

Sklep z pelletem online- kup pellet od producenta

Co wybrać pellet czy ekogroszek?

Wykorzystanie paliw kopalnych powoduje gwałtowny wzrost stężenia CO2 w atmosferze i oceanach. Spalanie węgla, produktów ropopochodnych i gazu ziemnego, a także zmiany użytkowania gruntów, w ciągu kilku stuleci uwolniły węgiel, który był wykorzystywany przez setki milionów lat. Panuje jednogłośna zgoda między setkami państw na całym świecie dotycząca tego, że jeśli chcemy złagodzić skutki rosnących stężeń CO2, musimy zmienić sposób, w jaki wytwarzamy energię. Istnieje jednak obawa, że w ten sposób zahamujemy wzrost gospodarczy i zaszkodzimy biznesowi.

Istnieje prosty i gotowy do wdrożenia sposób ograniczania emisji dwutlenku węgla z produkcji energii, który jest dobry dla rozwoju biznesu. To pomysł na przekształcenie starszych elektrowni węglowych w pellet drzewny. Koszt energii z przekształconych elektrowni jest mniej więcej taki sam jak energia wytwarzana z gazu ziemnego, a strategia prowadzi do tworzenia, a nie niszczenia miejsc pracy. Jako bonus strategia stanowi również motywację do utrzymania i rozwoju naszych działających lasów.

Można by pomyśleć, że nie ma mowy, aby stosowanie pelletu drzewnego jako paliwa w elektrowni mogło konkurować z paliwami kopalnymi. Byłoby to prawdą, gdyby koszt paliwa był jedynym czynnikiem wpływającym na całkowity koszt wytworzenia. Gdyby liczył się tylko koszt paliwa, energia wiatrowa i słoneczna na skalę przemysłową byłaby bezpłatna, a energia jądrowa byłaby tania.

Dobry pellet w niskiej cenie- kup na stronie sprzedaz-pellet.pl

Współczynnik wydajności jest stosunkiem rzeczywistej mocy wytwarzanej przez elektrownię w porównaniu do mocy, jaką mogłaby wytworzyć, gdyby działała ze stu procentową wydajnością każdego dnia w roku. Współczynnik wydajności ma znaczenie, ponieważ koszt każdej wygenerowanej megawatogodziny musi zawierać część spłaty kosztu kapitałowego. Niższe współczynniki wydajności, takie jak wiatr i energia słoneczna, nakładają wyższe koszty zwrotu kosztów inwestycyjnych na każdą megawatogodzinę.

Przekształcenie sproszkowanej elektrowni węglowej w sproszkowany granulat drzewny jest stosunkowo proste. Węglowe zakłady mielą węgiel na pył, a następnie transportują go pneumatycznie do ściennych palników, które znajdują się w kotłowni. Pył węglowy pali się bardzo szybko; prawie jak paliwo płynne. Udowodniono, że mielenie granulek na pył i stosowanie ich w zasadzie na tym samym sprzęcie jest technicznie wykonalne. Na przykład największa elektrownia w Anglii przekształciła dwa z sześciu kotłów o mocy 650 MW, aby zamiast węgla stosować paliwo na pellet drzewny. Zakład ten przerabiając swój kocioł i dostosowując go do pelletu, generuje niezawodnie i tyle samo megawatów wytwarzanych z paliwa pelletowego zamiast użycia materiałów, takich jak eko groszek.

Stany Zjednoczone mają 428 elektrowni na pył węglowy o mocy większej niż 50 MW. Aby zakłady te mogły nadal działać, większość będzie musiała unowocześnić systemy kontroli zanieczyszczeń, aby spełnić limity emisji siarki, rtęci i dostosować się do spalania pelletu.

Energia elektryczna wytwarzana z pelletu w przekształconych elektrowniach węglowych kosztuje prawie tyle samo, co energia wytwarzana z gazu ziemnego, zdecydowanie najtańszy sposób wytwarzania nowej, nisko emisyjnej energii. Ta strategia nie tylko zapewnia nową nisko kosztową, nisko emisyjną zdolność produkcyjną, ale ma również bardzo pozytywny wpływ na tworzenie miejsc pracy. Dostarczenie węgla do elektrowni węglowej o mocy 500 MW zajmuje 2540 miejsc pracy. Jeżeli chcemy zaopatrzyć elektrownię tej samej wielkości w paliwo na pellet, potrzeba 3480 miejsc pracy.

Długoterminowe zapotrzebowanie na zrównoważone rafinowane paliwo pelletowe będzie motywowało do zachowania istniejących lasów. Będzie stanowił silny sygnał rynkowy dla inwestycji w poprawę gospodarki leśnej i zwiększenie zasobów drzew na naszych zalesionych ziemiach. Jest to strategia dekarbonizacji sektora energetycznego, która nie zwiększa kosztu energii, a faktycznie dodaje miejsca pracy. Zachęca również do rozwoju naszych działających lasów, co zwiększy ilość sekwestrowanego węgla.

Pellet – czyli sposób na uzyskanie ekologicznej energii.

Przemysł granulatu drzewnego może oczekiwać jeszcze silniejszego wzrostu, jeśli azjatycki rynek handlowy lub europejski rynek mieszkaniowy obejmie spalanie biomasy drzewnej za pośrednictwem urządzenia, którym jest piec na pellet. Przemysł pelletów drzewnych naprawdę wystartował w 2012 roku, po opublikowaniu przez brytyjski Departament Energii i Zmian Klimatu wytycznych dotyczących kierunku brytyjskiej polityki w zakresie energii odnawialnej w najbliższej przyszłości. Wytyczne zachęcały zakłady użyteczności publicznej do konwersji generatorów węglowych na generatory wykorzystujące biomasę drzewną i dawały przedsiębiorstwom użyteczności publicznej możliwość spalania pelletu drzewnego, aby pomóc im w spełnieniu norm Unii Europejskiej dotyczących zanieczyszczenia powietrza i energii odnawialnej. Firmy energetyczne zaczęły wówczas zwracać się do południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych, gdzie pozyskiwanie drewna jest znacznie mniej ograniczone niż w Europie.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi, jeśli chodzi o komercyjne spalanie pelletu drzewnego na energię i jest to w dużej mierze kwestia obliczeń cyklu węgla. Okazuje się, że wiele zależy od pochodzenia i rodzaju drzew wykorzystywanych do zasilania młynów granulujących. Płonący pellet drzewny uwalnia tyle samo albo nawet więcej dwutlenku węgla na jednostkę energii niż płonący węgiel, więc aby spalone pellety były neutralne pod względem węgla, węgiel emitowany do atmosfery musi być wychwytywany w regenerowanych lasach. Producenci pelletu tacy jak firma sprzedaz-pellet.pl najchętniej zaopatrują się w drewno sosnowe oraz takie jak przerzedzenia drzew i niewykorzystane części drzew pozostawione w tartakach, aby nie przyczyniać się do niepotrzebnej wycinki lasów.

Dobrym sposobem na pozyskiwanie granulatu bez konieczności krzywdzenia przyrody są drzewa iglaste, takie jak sosna taeda, wyhodowane na zarządzanych plantacjach. Można je sadzić i odrastać stosunkowo szybko po zbiorze, a selektywne usuwanie niektórych drzew może nastąpić już za 12 lat. Gdy używane jest drewno iglaste, węgiel uwalniany podczas spalania pelletów drzewnych do produkcji energii elektrycznej może być następnie sekwestrowany i magazynowany w nowych drzewach.

Ekogroszek a pellet - co wybrać? Odwiedź nas sklep

Gdzie możemy zaopatrzyć się w niedrogi pellet?

Jeżeli posiadamy dom jednorodzinny, w którym postawiliśmy piec na pellet lub działkę rekreacyjną, nie musimy szukać daleko. Nasz polski producent pelletu, który udostępnił swoją ofertę pod domeną internetową sprzedaz-pellet.pl, oferuje usługi dostarczania wysokiej jakości pelletu sosnowego pod wskazany przez nas adres. Usługa dostawy jest bardzo dobrze zorganizowana. Producent umożliwia nam zamówienie każdej ilości, nawet kilku ton, który dostarczy na terenie całego kraju pod nasz dom. Dodatkowym atutem, który przemawia na korzyść firmy, jest darmowa dostawa. Jedyne, za co płacimy to produkt, który będzie ogrzewał nas, gdy nastaną chłodne poranki. Producent pelletu udowadnia, że najwyższa jakość wcale nie musi równać się z horrendalnie wysoką ceną. Kupujemy wysokiej jakości paliwo drzewne bezpośrednio od firmy, która zajmuje się jego produkcją. Bez pośredników, którzy podwyższają cenę produktu. Pellet oferowany przez sprzedaz-pellet.pl, to kaloryczne paliwo, którego parametry techniczne wynoszą aż 18,5 MJ na kilogram. Granulat oferowany przez sklep z pelletem pakowany jest przeważnie w wygodne do przenoszenia na miejsce worki o zawartości 15 kg. Sam pellet ma jedynie 6 mm obwodu. Korzystając z tego produktu, nie musimy martwić się o ogromne ilości odpadów pozostawione przez paliwo. Producent zapewnia nas o tym, że popiół w jego produkcie to jedynie ≤ 0,7%.

Piece na pellet opinie.

Utrzymanie w domu przytulnego i ciepłego przez całą zimę z pewnością może stać się drogie. Jeśli zainwestujesz w piec na pellet, możesz obniżyć koszty ogrzewania domu. Używanie pelletu drzewnego wykonanego z materiałów pochodzących z recyklingu drewna oznacza, że Twój dom jest ogrzewany z większą wydajnością. Ciekawym aspektem pieców na pellet jest to, że w wielu stanach możesz nawet uzyskać ulgę podatkową podczas przejścia na piec na pellet. Możesz wybierać spośród wolno stojących modeli lub wkładek, a także pieców o różnej mocy cieplnej, dzięki czemu możesz znaleźć idealną opcję bez względu na wielkość domu lub obszar, w którym chcesz ogrzać pomieszczenie. Co najważniejsze, nie musisz martwić się o rąbanie drewna tak jak w przypadku kominka.

Piece na pellet różnią się pod względem miejsca, w którym umieszczasz pellet do podajnika. Model z górnym wkładem oczywiście bierze pellet z górnej części pieca i zwykle jest bardziej wydajny. Nie stanowi też większego ryzyka zapłonu, chociaż palnik jest bardziej podatny na zatkanie popiołem. Model zasilany od dołu nie jest tak wydajny, jak piec zasilany od góry, ale nie zatyka się tak łatwo. To dlatego, że prochy są przechowywane w popielniczce, która wymaga opróżniania co tydzień.

Większość pieców na pellet zawiera elementy elektryczne, które zasilają dwa różne elementy napędzane silnikiem. Ślimak wrzuca drewno do paleniska pieca w celu zapłonu i spalania. Możesz dostosować ustawienia ciepła, aby ślimak przestał pchać granulki do paleniska lub okresowo ładował więcej, aby utrzymać poziom ciepła. Dmuchawa wykorzystuje wentylator, aby wysłać ogrzane powietrze do pomieszczenia wokół pieca w celu wydajniejszego ogrzewania.

Piece na pellet i bezpieczeństwo.

Piec na pellet jest zwykle wyjątkowo bezpieczny w obsłudze, ponieważ oferuje różnorodne funkcje. Zazwyczaj znajdziesz różne środki bezpieczeństwa w zależności od wybranego modelu. Niektóre funkcje bezpieczeństwa, których możesz chcieć szukać, to:

Akumulator zapasowy: utrzymuje zmotoryzowane elementy pieca, nawet jeśli dom straci dostęp do prądu. Akumulator ładuje się za każdym razem, gdy piec jest podłączony, ale działa tylko w razie potrzeby.

Automatyczne wyłączanie: wyłącza piec, gdy jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa, na przykład, gdy drzwi są otwarte lub palenisko staje się zbyt gorące.

Termostat: Pozwala wybrać konkretną temperaturę, którą piec ma osiągnąć, zanim przestanie wysyłać paliwo do paleniska. To pozwala odejść od pieca bez obawy, że stanie się on zagrożeniem pożarowym.

Automatyczny zapłon: pozwala uniknąć konieczności ręcznego zapalania pelletu zapałkami lub zapalniczką.

Cena pieca na pellet

Zazwyczaj zapłacisz od 3000 do 7000 PLN za piec na pellet. Mniejsze modele o niższej mocy cieplnej mogą kosztować od 2000 PLN do 3000 PLN, podczas gdy modele o wyższej mocy cieplnej i niektórych dodatkowych funkcjach będą oscylowały w wyższych przedziałach cenowych. Jedną z głównych zalet pieca na pellet jest to, że pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie w porównaniu z gazem, olejem i innymi rodzajami paliwa. Pellet użyty w piecu jest również czysty i odnawialny, więc będzie on o wiele lepszym wyborem, gdy zależy nam na ochronie środowiska. Wybór to minimalizuje konieczność sprzątania sadzy, z którą musimy trudzić się w przypadku palenia paliwem, takim jak ekogroszek.