Opublikowano

Pellet drzewny z certyfikatem, czyli gwarancja dostarczenia towaru wysokiej jakości

Certyfikat pellet A1

Pellet drzewny jest materiałem opałowym, który powstaje przez sprasowanie różnego rodzaju elementów drzewnych. Mowa tutaj choćby o trocinach, skrawkach, ścinkach czy wiórach. Jest on uzyskiwany podczas procesu prasowania przy zastosowaniu odpowiednio wysokiego ciśnienia. Ostatecznie usuwany jest nadmiar wilgoci oraz optymalizowana jest zawartość popiołów. Konieczne jest również uzyskanie granulatu o odpowiedniej wielkości, który będzie mógł być efektywnie spalany w specjalnie przygotowanych do tego kotłach.

Pellet drzewny  efektywne paliwo, które prowadzi do taniej produkcji ciepła

Pellet drzewny stanowi jedną z najciekawszych form pozyskiwania ekologicznej energii. Ze względu na wysoką kaloryczność tego paliwa, można produkować ciepło w mocno konkurencyjnej cenie w stosunku do innych możliwości. Jednocześnie jest on łatwy w użyciu poprzez stosowanie kotłów z automatycznymi podajnikami paliwa. Dodatkowo stosuje się iskrowniki, które sprawiają, że rozpalenie ognia w komorze spalania ogranicza się do naciśnięcia odpowiedniego przycisku. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej komfortowe niż wybór kotła zasypowego na węgiel kamienny lub drewno kawałkowe. Pellet jest ekologicznym paliwem, ponieważ najczęściej pochodzi on z materiałów, które w innych dziedzinach przemysłu można nazwać odpadkami. Mowa tutaj choćby o skrawkach i ścinkach pochodzących z tartaków czy miejsc obróbki drewna. Biomasa okazuje się więc efektywna pod względem stosunku kaloryczności do ceny, którą trzeba za nią zapłacić. Dodatkowo jest spalana w nowoczesnych i komfortowych w użyciu kotłach. Ponadto jest to wsparcie dla środowiska naturalnego.

Pellet z dostawą w Warszawie - wysoka jakość

Pellet z certyfikatem, czyli gwarancja wysokiej jakości produktu

Certyfikaty są świadectwem dostarczania produktów, które reprezentują wysoką jakość. Warto wspomnieć, że sprzedaz-pellet.pl został właśnie odznaczony takim wyróżnieniem. W lutym 2021 roku nasz pellet został określony jako „Dobry pellet  — basic silver”. Oznacza to, że przeprowadzone badania laboratoryjne wykazały, że oferowany przez nas towar spełnia wszystkie wymogi, które określone są przez normy prawne. Dodatkowo pellet z certyfikatem został określony klasą jakości A1, co świadczy choćby o takich parametrach jak odpowiednia wartość opałowa, wystarczająco niska wilgotność czy niska zawartość popiołów. Ostatecznie więc jest świadectwem produkcji towaru, który będzie prowadził do zadowolenia klientów. Kompleksowa analiza przede wszystkim wskazuje na informację, która jest najważniejsza z punktu widzenia osoby, która kupuje pellet. Mowa tutaj o wysokim potencjale co do możliwości wydobycia ciepła z jednostki (objętościowej lub wagowej) paliwa. Klient może więc mieć pewność, że kupowany materiał nie będzie prowadził do degradacji kotła oraz że zapewni odpowiednią ilość ciepła. Można powiedzieć, że badania udowodniły, że pellet drzewny 6 mm prezentuje jakość, która niestety bywa rzadkością nawet na rynku ekologicznych źródeł energii.

Certyfikat pellet A1

Jak uzyskiwany jest pellet wysokiej jakości, czyli pierwsza faza powstawania

Ogrzewanie pelletem jest wygodne oraz tanie. Sam proces produkcji nie jest jednak specjalnie łatwy, ponieważ konieczne jest nie tylko uzyskanie paliwa, ale również zadbanie o jego właściwości. Tylko optymalizacja na etapie powstawania może doprowadzić do powstania biomasy, która zostanie odznaczona certyfikatem, a wszystkie badania laboratoryjne jedynie przyczynią się do potwierdzenia wysokiej jakości. Cały proces rozpoczyna się od pozyskania surowca. Może on być zróżnicowany w przypadku biomasy, ale największą popularnością cieszy się drewno. Ważna jest tutaj informacja, że często wykorzystuje się resztki poprodukcyjne. W pierwszej fazie konieczne będzie przetransportowanie surowca do miejsca, gdzie będzie on przetwarzany. Odbywa się to poprzez połączenie kilku procesów technologicznych. Konieczne jest choćby rozdrobnienie materiału. Maszyna do robienia pelletu musi doprowadzić do zmniejszenia poszczególnych elementów, ale również później doprowadzić do uzyskania oczekiwanej struktury, konsystencji oraz właściwości. W ramach początkowego procesu oddziela się również elementy, które przyczyniłyby się do obniżenia jakości jak choćby piasek czy żwir. Zbyt duża wilgotność znacząco obniżyłaby jakość paliwa. Konieczne jest więc odparowanie nadmiaru wody. Dokonuje się tego poprzez podgrzanie surowca. Następnie więc będzie musiało dojść do jego osuszenia, a w efekcie uzyskuje się produkt o wyższej wartości opałowej tzn. ilości energii, która może zostać pozyskana z jednostki paliwa.

Ostatnia faza produkcji pelletu drzewnego, czyli uzyskiwanie oczekiwanej struktury paliwa

W kolejnym etapie konieczne jest zadbanie o otrzymanie granulatu, który będzie przystosowany do pracy kotłów na biomasę. Służą do tego granulatory. To właśnie w tych urządzeniach dochodzi do wielokrotnego transportu materiału oraz obróbkę, która ostatecznie prowadzi do uzyskania odpowiedniej wielkości produktu. Występują dwa podstawowe rodzaje tych urządzeń. Pierwszy to granulator z matrycą pierścieniową, a drugi występuje w postaci matrycy płaskiej. Zasada działania jest jednak w obu przypadkach podobna i polega na przeciskaniu biomasy przez odpowiednie kanaliki w matrycy w celu odpowiedniego rozdrobnienia produktu. Najważniejszy podczas całego procesu produkcyjnego jest samo prasowanie. Właśnie tak często jest interpretowane w ogóle to, czym jest pellet drzewny. Mowa tutaj o materiale opałowym powstałym poprzez prasowanie trocin, skrawek lub ścinek pod odpowiednio wysokim ciśnieniem.

Pellet w dobrej cenie z dostawą na terenie całego kraju. Pellet Olsztyn i Warszawa

Pellet drzewny wysokiej jakości to obniżenie kosztów za ogrzewanie

Pellet, który będzie wysokiej jakości, będzie prowadził do uzyskania większej ilości ciepła, a jednocześnie będzie powstawało mniej popiołów oraz pozostałych odpadów, które mogłyby po latach zaburzyć pracę kotła. Z tego powodu tak ważne jest zwracanie uwagi na certyfikaty, które posiada stosowane przez nas paliwo. Sprzedaz-pellet.pl to producent pelletu, który swoją renomę buduje od 2013 roku. W pierwszej fazie istnienia firmy najważniejsza była sama sprzedaż materiału grzewczego. Z czasem jednak postanowiliśmy produkować pellet na własną rękę. Daje to możliwość dokładniejszego sprawdzenia wszystkich parametrów paliwa i tym samym oferowanie klientom wyjątkowego produktu pod względem stosunku jakości do ceny. Uzyskany certyfikat jest kolejnym wyróżnieniem, które wzbogaca drogę zbudowaną z wielu zadowolonych klientów oraz udanych transakcji. Więcej informacji o poszczególnych produktach można zdobyć, korzystając ze sklepu internetowego dostępnego pod adresem https://sprzedaz-pellet.pl/kategoria-produktu/pellet/.

Podsumowanie

Pellet drzewny jest materiałem opałowym, który wyróżnia się dużą ilością zalet i tym samym najczęściej okazuje się skuteczniejszy od rozwiązań konkurencyjnych. Wynika to choćby z wysokiej kaloryczności. Nie można również zapomnieć o wygodzie ogrzewania poprzez wykorzystanie biomasy. Jest ona osiągana poprzez stosowanie automatycznych podajników paliwa oraz iskrownika, który ułatwia proces rozpalania. Jednocześnie jest to rozwiązanie ekologiczne, co zasługuje na szczególną uwagę w tak trudnych czasach dla środowiska. Warto pamiętać o wybieraniu wyłącznie pelletu wysokiej jakości. Certyfikaty są jedną z najlepszych gwarancji, które świadczą o skutecznym wyprodukowaniu pelletu, ponieważ wynikają z dokładnych analiz laboratoryjnych. Stanowią one informację o tym, że produkt rzeczywiście jest warty swojej ceny i będzie można efektywnie wydobywać z niego energię, a tym samym obniżyć koszty ogrzewania domu bądź mieszkania.